مجتمع پتروشیمی پردیس رازی

صنایع پتروشیمی بخشی از صنایع شیمیایی است که فرآورده‌های شیمیایی را از مواد خام حاصل از نفت یا گاز طبیعی تولید می‌کند.

واژه‌ی پتروشیمی از دو کلمه “پترول ” و “شیمی ” ترکیب شده و مفهوم لغوی آن مواد شیمیایی حاصله از نفت است . ایـن واژه برای اولین بـار در ۱۹۴۲ ؛ توسط عده ای از سازندگان مواد شیمیایی ؛ برای تبلیغات به کار برده شد . به طور کلی مواد پتروشیمی ؛ آن گروه از محصولات شیمیایی می باشند که از طریق تغییر شکل پیدا کردن یا فعل و انفعالات پارت ی از هیدروکربور های نفت یا گاز طبیعی با بقیه مواد ساخته می شوند . محصولات پتروشیمی دارای مسائل استعمال عمومی و صنعتی زیاد از قبیل پارچه ( نایلون ؛ دارکرون ؛ پشم و پنبه مصنوعی ) لوازم الکتریکـی ؛ کودهای شیمیایی ؛ حلال ها ؛ مواد پاک کننده و غیره است . محصولات پتروشیمی صنایع پتروشیمی را می توان به سه دسته معین تقسیم کرد: ۱- محصولات بنیادی مثل اتیلن ؛ پروپیلن ؛ گوگرد ؛ بنزین ؛ آمونیاک و غیره . ۲- محصولات میانی که از محصولات بنیادی تولید شده و مواد اولیه کارخانه های تولید کننده محصولات نهایی را تشکیل می دهند . مثل پلی کلروروینیل (پی وی سی )؛ ملامین و… ۳- محصولات نهایی که برای ساختن لوازم و وسائل مورد استفاده صنایع و عموم مردم به کار می روند؛ مثل الیاف مصنوعی؛ اشیای پلاستیکـی ؛ لاستیک؛ کود های شیمیایی و غیره .

کودهای شیمیایی علت بسیاری اثر گذار ی در ازدیاد محصولات کشاورزی جهان می باشند و بدون استفاده آنها به یقین می توان گفت که جمعیت جهان ی دچار مضیقه ی شدید غذایی خواهد شد در بعضی کشو رها در اثر کشت و زرع عرض سـال های زیاد ؛ مواد غذایی زمین تحلیل رفته و چنانچه زمین با کودهای مناسب تغذیه نشود . برداشت محصول بسیار کم است . امروزه پایه و اساس کود شیمیایی را ” ازته و آمونئیاک ” تشکیل می دهند. پلاستیک ها در بیشتر احتیاجات عمومی و صنعتی سهم مهمی دارند و رکن بنیادی زندگـی امروزی را ز تشکیل می دهند هر یک از پلاستیک ها دارای معین اتی هست که ممکن است با معین ات پلاستیک دیگـر کاملا تفاوت داشته باشد . امروزه پارت اعظم یک قایق را پلی استرهای مسطح تشکیل می دهد. در هر ماشین بیش از ۱۴ کیلوگرم و در هواپیما های مافوق صوت ؛ بیش از ۲/۵ تن پلیمر های مصنوعی استفاده خواهد شد . پلاستیک ها در تسخیر فضا سهم اثر گذار ی داشته اند . بدون پلاستیک ؛ ساخته لباس فضائی نسبتا غیر ممکن بود. پلاستیک ها چنین در ساخته لوازم ساختمانی ؛ کف پوش ؛ کیسه و بسته بندی ؛ حتما ت الکتریکـی و عایق بندی ؛ بطری؛ لوازم طبی ؛ جراحی و غیره به کار می روند.

تکمیل زنجیره تولید و تنوع بخشی به تولید محصولات پتروشیمی به ویژه صنایع تبدیل متانول به پروپیلین، برای کشورهایی که غنی ترین منابع نفت و گاز جهان را در اختیار دارند، نه یک اولویت که یک ضرورت و نیازمند عزم ملی و حمایت همگانی است و موفقیت در آن می‌تواند ارزش سرمایه های ملی ایران از طریق ایجاد ارزش افزوده بالاتر را چند برابر و آینده روشن اقتصادی و رفاه اجتماعی را به مردم شایسته کشورمان هدیه کند.

پس از اطمینان از اینکه لایه های اعماق زمین مناسب ایجاد نفتگیر است و در صورتی که ذخیره هیدروکربورهای آن قابل ملاحظه باشد، محل حفر چاه را با علامت روی زمین مشخص کرده و دکل حفاری را در محل بر پا می کنند. عملیات جاده سازی از جاده اصلی تا سر چاه و کارگذاری یک لوله آب به منظور آبرسانی به دستگاههای حفاری نیز انجام می‌شود. دستگاه حفاری قابل حمل بوده و دکلهای بزرگ از چندین قسمت تشکیل شده‌اند که به هنگام استفاده قطعات آن را به هم وصل می‌کنند.

روش از پیچیده‌ترین و بلکه چالش‌برانگیز‌ترین مباحث کسب‌وکار است؛ و از همین‌رو بدست‌گرفتن مدیریت آن نیز کاری چالش‌آفرین محسوب می شود که ظرافتهای خاص خود را می‌طلبد. مدیران فروش عهده‌دار شغلی دشوار و پیچیده هستند که نیازمند آموزش حرفه‌ای، تعهد بسیار بالا و درک کوچک‌ترین موقعیت‌ها و نیازهای بازار است. برعهده‌گرفتن رهبری یک تیم حرفه‌ای فروش، نیازمند اعتماد به نفس بالا، برنامه‌ریزی راهبردی، ذهنیت استراتژیک، ارتباط شفاف و کارآمد، یادگیری، یادگیری‌زدایی و یاددهی و بسیاری دیگر از مهارتهای تخصصی است. افزون بر این، می‌توان هدف بسیاری از سازمانها را در قالب خلق ارزش و افزایش فروش سودآور از طریق مرتفع ساختن نیاز بازار و ایجاد روابط بلندمدت با مشتریان خلاصه کرد؛ که مدیریت فروش در رسیدن به این هدف، نقش بسیار قابل توجهی در میان فعالیتهای بازاریابی دارد. به‌زبان ساده مدیریت فروش عبارت است از، اداره‌کردن منابع انسانی فروش برای ارتقاء کیفیت و کمیت فروش. کیفیت فروش میزان خشنودی و ماندگاری مشتریان را سبب می‌شود و کمیت فروش میزان اقلام و ارقام فروش را بالا می‌برد. و هماهنگی و توازن بین این دو، موفقیت روزافزون شرکت را فراهم می‌سازد.

هدف‌گذاری معمولا بر پایه‌ی اهداف کلی فروش شرکت است و با ترکیب محصولات برای حرکت اصلاح می‌شود. البته که اهداف کلی فروش باید برآورده شوند، اما توازن نیز باید حفظ گردد. برای مثال شرکتی سه نوع قایق مختلف می‌سازد که گران‌قیمت‌ترین مدل، بالاترین حاشیه‌ی سود را هم دارد، اما ارزان‌ترین قایق، راحت به فروش می‌رسد. پس هدف، فروش بیشترین تعداد ممکن از گران‌ترین قایق تعیین می‌شود. توازن میان مناطق فروش نیز در فرایندِ تعیین هدف دخیل است. شاید فروش در برخی مناطق، مثل مناطقی که دریاچه‌های به مراتب کمتری دارند، دشوارتر باشد، اما بالاخره برای حفظ حجم کل فروش شرکت ضروری است. اگر محصولات گوناگونی فروخته شوند (برای مثال چادردار و کاروانی)، اهداف متفاوتی برای هر دسته به کار می‌رود. هدف‌گذاری به ترکیب محصولات بستگی دارد. در موارد معمول، پیشینه‌ی فروش راهنمای خوبی خواهد بود و اهدافی که تعیین می‌شوند عبارتند از: بالا بردن فروش، انجام فروش‌هایی با حاشیه‌ی سود بالا، فروش محصولات جدید و غیره، آن هم در پرتو سابقه و تمایل به تغییر عملکرد گذشته‌ی شرکت.

56788898888 021


4563009890 021


info@pardiserazi.com


شیراز کیلومتر 10 جاده اصفهان شماره 700توجه! این وب سایت با عنوان فرضی ، بعنوان نمونه ای از طراحی شرکتی ، ارایه گردیده و تمامی اطلاعات مورد مشاهده فرضی بوده و فاقد اعتبار میباشد.

نرم افزار,اپلیکیشن,وب سایت,برنامه نویسی,مدیریت محتوا,موبایل,کامپیوتر,اینترنت,پایگاه داده,محمد سلیمانیون نمونه طراحی شرکتی